Sport     | 21.02.2018. 23:19 |

Šahtar nakon preokreta do pobjede nad Romom, u Sevilli bez golova

SARAJEVO, 21. februara (FENA) - Nogometaša Šahtara pobijedili su večeras u Kharkivu ekipu Rome sa 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Šahtar je do trijumfa došao zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu u kojem je u potpunosti nadigrao gostujući tim.

Prvo poluvrijeme pripalo je Romi koja je kontrolisala igru na sredini terena i napravila mnogo više prilika za gol. U 41. minuti Edin Džeko je uputio fantastičan pas za Cengiza Undera a mladi turski internacionalac je poslao loptu u gol za vodstvo rimskog kluba.

U drugom poluvremenu potpuno druga slika na terenu. Domaći su preuzeli inicijativu i sve karte bacili u napad, što im se isplatilo u 52. minuti kada Ferreyra bježi odbrani Rome i šalje loptu pored nemoćnog Alisona za izjednačenje.

I nakon postignutog gola Šahtar je nastavio s napadima a u 71. minuti dolazi do potpunog preokreta golom Freda iz slobodnog udarca.

Do kraja je Roma bezuspješno pokušavala doći do izjednačenja.

U drugoj večerašnjoj utakmici Sevilla i Manchester City odigrali su bez golova.