Sport     | 25.02.2018. 18:37 |

Nogometašima Krupe komšijski derbi u Banja Luci

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 25. februara (FENA) - Nogometaši Krupe u posljednjem susretu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u komšijskom derbiju u Banjoj Luci pobijedili su domaći Borac sa 1:0 (0:0).

Pobjednički gol u 74. minuti postigao je Marjanović, koji je isporistio veliku grešku domaće odbrane i savladao golmana Savatovića.

U ostala dva susreta današnjeg programa nogometaši Sarajeva i Radnika na Koševu su igrali bez golova, dok je GOŠK u Gabeli slavio veliku pobjedu nad Čelikom sa 3:2 (2:2).

Po izuzetno teškim vremenskim uslovima i zaleđenom terenu nogometaši Sarajeva i Radnika su podijeli bodove, iako su obje ekipe imali po nekoliko izglednih prilika da dođu do gola.

Bordo tim se ovim remijem gotovo oprostio od borbe za naslov, jer za vodećim ekipama Željezničarom i Zrinjskim zaostaje teško dostižnih 11, odnosno 10 bodova. Bijeljinski tim s druge strane korak je bliže osvajanju šestog mjesta i plasmanu u ligu za prvaka BiH.

U derbiju začelja domaći nogometaši Goška došli su do važnih bodova u borbi za opstanak. Poveli su u petoj minuti preko Mulahusejnovića, a samo 11 minuta kasnije povećali su prednost nakon autogola Pandže. Čelik je 21. minuti preko Jurine iz penala smanjio vodstvo Goška, da bi Nikolić u drugoj minuti nadoknade poravnao rezultat na 2:2. U drugom poluvremenu domaća ekipa je u 62. minuti  došla  do trećeg pogotika koji je odlučio pobjendnika, a strielac je ponovo bio  Mulahusejnović.

Prva tri susreta 20. kola odigrana su u subotu. Lider na tebeli Željezničar na Grbavici je slavio protov Slobode s 1:0, dok su drugoplasirani Zrinjski i trećeplasirani Široki Briijeg  zabilježili gostujuće pobjede. Širokobriježani su pobijedili Vitez sa ubjedljivih 4:1, dok je Zrinjski bio bolji od Mladosti sa 2:1.