Sport     | 11.03.2018. 19:55 |

Nogometaši Širokog Brijega pobjedom protiv Sarajeva započeli Ligu za prvaka

SARAJEVO, 11. marta (FENA) - Nogometaši Širokog Brijega pobjedom su započeli Ligu za prvaka BiH.

U prvom kolu završnice bh. prvenstva Širokobriježani su u derbiju na Pecari pobijedili ekipu Sarajeva s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Bagarić u 69. minuti.

U prosječnoj nogometnoj predstavi Široki Brijeg uspio je krunisati terensku inicijativu i upisati pobjedu koja ih ostavlja u utrci za najviši plasman.

Prvo poluvrijeme proteklo je u nezanimljivoj igri, a najbolju priliku imao je igrač Sarajeva Sarić u 45. minuti kada je s 15 metara šutirao preko gola.

Široki je uzvratio u 53. preko Bralića koji dobro šutira glavom, a golman Sarajeva Pavlović krajnjim naporom zaustavlja loptu.

No, u 69. minuti domaći ipak dolaze do pogotka. Nakon prekida u šesnaestercu gostiju dobro se snašao Bagarić koji u prvom kontaktu s loptom trese mrežu i donosi pobjedu svom timu.

Pobjeda Veleža nad Zvijezdom

Barbarez: Vjerujem da ću manjak trenerskog iskustva nadoknaditi respektom i autoritetom (VIDEO)