Sport     | 18.03.2018. 20:43 |

Futsal - Mostar SG slavio u Skenderiji

SARAJEVO, 18. marta (FENA) - Ekipa Mostar SG Staklorad pobijedila je momčad Centra sa 5:2 u derbi utakmici 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tokom cijele utakmice, odigrane u dvorani 1 Centra Skenderija, gosti iz Mostara diktirali su tempo i opravdali ulogu favorita te novom pobjedom se učvrstili na liderskoj poziciji na tabeli.

Gosti su do vodstva došli u 3. minuti golom Kahvedžića, a vodstvo Mostaraca udvostučio je Vesić u 11. minuti.

Handžić je nedugo nakon toga uspio pogoditi za smanjenje vodstva Mostara, ali je nekoliko minuta kasnije Aladžić zatresao mrežu sarajevske ekipe i vratio stvari na početak. Ipak, u finišu Handžić koristi kazneni udarac i ponovo vraća nadu svojoj ekipi.

No, u drugom poluvremenu kvalitet gostujuće ekipe dolazi do izražaja, a Bošković odmah na početku postiže pogodak za vodstvo od 4:2. Mostar je nastavio s dominacijom a igrači tog tima propustili su nekoliko prilika i za ubjedljiviju pobjedu. Ipak, u 38. minuti postižu još jedan pogodak preko Boškovića za konačnih 5:2.

Nakon 16 kola Mostar SG ima 43 boda, 12 više od Centra i Brotnja.

BiH izdvaja 0,9 posto BDP-a za obranu, Oružanim snagama nedostaje 1.500 profesionalnih vojnih lica