Sport     | 18.04.2018. 15:01 |

Bh. kadetkinje savladale Hrvatsku u prvom kolu UEFA razvojnog turnira

SARAJEVO, 18. aprila (FENA) - Ženska kadetska nogometna „U-16“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas Hrvatsku s 2:1, u susretu prvog kola UEFA razvojnog turnira.

Hrvatska je povela u 30. minutu kada je Anja Miočinović bila brža od odbrambenih bh. igračica, izašla sama pred golmanicu Larissu Bašić i poslala loptu u mrežu.

BiH izjednačuje u 38. minutu, kada je nakon dobre akcije selekcije BiH Sofija Krajšumović asistirala Fadili Mujkić koja pogađa za 1:1.

Pobjedu selekciji Bosne i Hercegovine donijela je Naida Haračić koja je u 79. minutu bila precizna s oko sedam metara za konačnih 2:1.

Selektor BiH Ilija Lucić nakon meča je čestitao svojim igračicama, ali i igračicama Hrvatske na dobroj igri.

- Prva utakmica nove generacije, ali imamo dosta igračica koje su već nastupale za kadetsku selekciju i one su donijele prevagu. Vjerujem da ćemo u drugom meču igrati još bolje - rekao je Lucić.

U drugom susretu grupe od 14 sati će se sastati Azerbejdžan i Makedonija.

Drugo kolo je na programu 20. aprila kada će u zeničkom Trening kampu biti odigrani mečevi Makedonija-BiH (10:30) i Hrvatska-Azerbejdžan (14:00), saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH.