Sport     | 23.04.2018. 17:32 |

UKK Bosna uspješno organizirao turnir Grand Prix "Alija Izetbegović"

SARAJEVO, 23. aprila (FENA) - Međunarodni karate Grand Prix turnir "Alija Izetbegović" održan je u nedjelju u Olimpijskoj dvorani "Huan Antonio Samaranch".

Tradicionalni turnir se održava u znak sjećanja na prvog predsjednika RBiH Aliju Izetbegovića, a povodom Dana Grada Sarajeva.

Organizator turnira, Univerzitetski karate klub Bosna, saopštio je da je to bio jedan od najkvalitetnijih i najbolje organizovanih karate turnira u Evropi.

U okviru takmičenja "TOP 8" za žene medalje i pehare za prva tri mjesta uručio je predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović.

Prvo mjesto osvojila je Ivona Čavar (Mostar), drugo Angela Mojsovska Angela (Skoplje), a treće Zenira Bektaš (Sarajevo) i Lucija Lesjak (Čakovec).

Turnir je održan pod pokroviteljstvom Predsjedništva BiH, Vijeća ministara BiH, Vlade FBiH i Vlade KS, Ministarstva kulture i sporta KS, Grada Sarajeva i općina KS.

U okviru turnira održano je i 51. prvenstvo BiH za seniore i seniorke u borbama, navodi se u saopćenju.

Bh. karatašice osvojile treće mjesto na Prvenstvu Evrope u tradicionalnom karateu

Karate - Edna Bašagić srebrena na Svjetskom kupu u Poreču

U Goraždu sutra drugi Specijal KUP u karateu, učešće prijavilo više od 540 takmičara