Sport     | 26.04.2018. 23:08 |

Liga Evrope: Pobjeda Marseillea, remi u Londonu

FENA Internet

SARAJEVO, 26. aprila (FENA) - Nogometaši Marseillea pobijedili su Salzburg s 2:0 u prvom susretu polufinala UEFA Europa lige, dok je meč u Londonu između Arsenala i Atletico Madrida završen rezultatom 1:1.

Marseille je do sigurne pobjede nad Salzburgom došao golovima Floriana Thauvina u 15. i Clintona Njiea u 63. minuti.

U susretu između Arsenala i Atletico Madrida nije bilo pobjednika, iako su gosti skoro cijelu utakmicu imali igrača manje, nakon isključenja Vrsaljka u 10. minuti.

Domaći su došli u vodstvo u 61. minuti golom Alexandra Lacazettea, dok je Atletico izjednačio u 81. minuti preko Antoinea Griezmanna.

Bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac nije ulazio u igru, kao ni ostali igrači sa klupe Arsenala s obzirom na to da Arsene Wenger nije izvršio nijednu izmjenu.

Uzvratni susreti na rasporedu su 3. maja.