Sport     | 29.04.2018. 19:02 |

Pobjeda Sarajeva nad Radnikom

SARAJEVO, 29. aprila (FENA) - Nogometaši Sarajeva pobijedili su danas na Koševu ekipu Radnika s 3:1, u posljednjoj utakmici sedmog kola Lige za prvaka BiH.

Strijelci za Sarajevo bili su Velkoski u 7. i 21. te Rahmanović u 90. minuti, dok je jedini gol za Radnik postigao Beširević u 56. minuti.

Sarajevo je ovom pobjedom zadržalo šanse da izbori treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europa ligu, s obzirom na to da zaostaje dva boda za Širokim Brijegom koji je u subotu pobijedio Krupu s 5:0.

U prvoj utakmici ovog kola Željezničar i Zrinjski su u petak u derbiju na Grbavici odigrali neriješeno 2:2. Ovim remijem Zrinjski je zadržao tri boda prednosti nad Željezničarom i ima veliku šansu da treći put zaredom osvoji naslov prvaka BiH.