Sport     | 14.07.2018. 18:02 |

Belgija bolje od Engleske u susretu za treće mjesto SP-a

SANKT PETERBURG, 14. srpnja (FENA) - U susretu za treće mjesto Svjetskog nogometnog prvenstva Belgija je pobijedila Englesku 2:0.

Belgijci su poveli već u 4. minuti preko Thomasa Meuniera. Nacer Chadli prošao je po lijevoj strani, ubacio u sredinu do Meuniera koji je s nekih 5-6 metara poslao loptu u mrežu.

Nakon postignutog gola Belgijci su loptu prepustili Englezima, no ipak je momčad Roberta Martineza bila opasnija. Stvorili su nekoliko poluprilika pred Pickfordovim vratima, no na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

Engleski nogometaši najbolje razdoblje igre imali su sredinom drugog poluvremena, no nisu uspjeli nekoliko izglednih šansi pretvoriti u pogodak. Najbliži je bio Eric Dier koji je u 70. minuti u situaciji jedan na jedan svladao vratara Thibauta Courtoisa, ali je loptu s gol-crte očistio Toby Alderweireld.

Sve dvojbe oko pobjednika u 82. minuti je razriješio Eden Hazard koji je pogodio za 2:0.