Sport     | 02.08.2018. 19:56 |

Zrinjski u 3. pretkolu Evropske lige

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 2. augusta (FENA) - Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u 3. pretkolo Evropske lige. U revanš susretu 2. pretkola aktualni prvak Bosne i Hercegovine na gostovanju na Malti pobijedio je ekipu Vallette sa 2:1 (1:0) i s ukupnim rezultatom 3:2 prošao u dalje takmičenje.

Prvi susret, odigran prije sedam dana u Mostaru, završen je rezultatom 1:1.

Zrinjski je poveo golom Hrvoja Barišića u 31. minuti. Maltežani su poravnali rezultat u 56. minuti preko Stevea Borga, nakon što je četiri minute ranije isključen Marin Galić zbog drugog žutog kartona.

Pogodak koji je Zrinjski odveo u 3. pretkolo, s igračem manje postigao je Miloš Filipović u 66. minuti.

"Plemići" će u 3. pretkolu Evropske lige igrati protiv bolje ekipe iz susreta Hafnafjordur (Isl) - Hapoel Haifa (Izr).