Sport     | 18.10.2018. 12:47 |

Novi poraz košarkašica Banovića u WABA ligi

SARAJEVO, 18. oktobra (FENA) - Treće kolo košarkaške WABA lige donijelo je još jedan poraz jedinim bh. predstavnicama u tom takmičenju. Košarkašice ŽKK RMU Banovići poražene su od bugarske Montane 2003 u gostima sa 98:86.

Banovićanke su odlično otvorile utakmicu i završile prvu četvrtinu sa četiri poena prednosti, dok se već do poluvremena situacija blago okrenula u korist domaćih košarkašica. Nakon odmora, Bugarke su uhvatile tempo i faktički riješile utakmicu u trećem periodu, kada su zahvaljujući raspoloženoj Ivanovoj postigle 30, naspram 22 poena Banovićanki.

Bh. tim je imao problema s ličnim greškama od samog početka utakmice. Osim toga, hendikep je svakako bio i izostanak trenera Jurčenka sa klupe.

Najefikasnije u bh. timu bile su Nikolina Zubac sa 26 i Latinka Dušanić sa 22 poena.

U domaćoj ekipi briljirala je Ivanova sa 28 pogođenih poena, te po šest asistencija skokova.

Četvrto kolo u Banoviće dovodi zagrebačku Trešnjevku, u srijedu 24. oktobra. Utakmica će se igrati u SKC Banovići, od 18.30 sati.

WABA1 Liga: Kadetkinje Jumpera upisale pobjedu i poraz, Banovićanke oba poraza

Jurčenko: Naučili smo lekcije iz WABA lige, fokus na osvajanju Kupa i Prvenstva