Sport     | 19.11.2018. 10:40 |

NBA - Novi poraz Warriorsa, Portland preuzeo prvo mjesto na zapadu

FENA Vanja Tolj

WASHINGTON, 19. novembra (FENA) - Košarkaši Potland Trail Blazersa sinoć su u Washingtonu savladali domaće Wizardse i nakon poraza Golden State Warriorsa preuzeli prvo mjesto zapadne konferencije NBA lige.

Portland je savladao Washington, koji ove sezone igra neprepoznatljivo loše, na krilima bekovskog dvojca Damian Lillard-CJ McCollum koji je zajedno ubacio 65 poena. Lillard je ubacio 40, a McCollum 25 poena, dok je veliki doprinos imao i bh. centar Jusuf Nurkić koji je imao učinak od 13 poena, 14 skokova i osam asistencija.

Utakmica u Washingtonu doslovno je bila riješena nakon prvog poluvremena kada su gosti imali 21 poen prednosti. Washington je tek u zadnjoj četvrtini uspio smanjiti prednost Portlanda, ali pobjeda Trail Blazersa nije došla u pitanje.

U timu Washingtona istaknuo se John Wall s 24 poena.

Aktuelni prvaci NBA lige Golden State Warriors u gostima su poraženi od San Antonio Spursa.

San Antonio je slavio sa 104:92, a Golden Stateu je to treći uzastopni poraz, odnosno peti u posljednjih deset mečeva.

Golden state igra loše od kako se provrijedio plej Stephen Curry, a odnosi u svlačionici su pogoršani nakon svađe između Kevina Duranta i Draymonda Greena.

Durant je sinoć postigao 26 poena i deset skokova a Klay Thompson 25 poena. Spurse je predvodio LaMarcus Aldrige s 24 poena i 18 skokova, a DeMar DeRozan je dodao 20 poena.

Prvaci su izgubili prvo mjesto na zapadu i sada zauzimaju četvrtu poziciju.

Jedan od najboljih košarkaša današnjice LeBron James predvodio je Los Angeles Lakerse do pobjede protiv Miami Heata sa 113:97.

James, koji je od 2010. do 2014. igrao u dresu miamija i osvojio dvije titule prvaka, protiv svog bivšeg kluba postigao je čak 51 poen, a dodao je osam skokova i tri asistencije. Trinaesti put u karijeri je postigao više od 50 poena.

U timu Miamija istaknuo se Wayne Ellington s 19 poena. Zbog povreda nisu igrali veteran Dwyane Wade i Slovenac Goran Dragić.