Sport     | 14.12.2018. 19:27 |

Ruske rukometašice u finalu Europskog prvenstva

PARIZ, 14. prosinca (FENA) - U prvom polufinalnom susretu Europskog prvenstva rukometašica Rusija je bila bolja od Rumunjske 28:22 (16:15).

Rumunjke su imale prednost veći dio prvog poluvremena, no pred sam kraj prvog perioda igre Ruskinje su uhvatile priključak i s minimalnom su prednošću otišle na odmor (16:15).

Serijom 3:0 na početku drugog poluvremena Ruskinje su pobjegle na plus četiri i tu prednost do kraja susreta nisu ispuštale.

U redovima pobjedničke ekipe Ana Vjahireva zabila je čak 13 golova, dok je kod Rumunjki najefikasnija bila Ana-Maria Dragut s 4 gola.

U 21 sat u drugom polufinalnom susretu sastaju se Nizozemska i domaćin Francuska.