Sport     | 17.01.2019. 20:52 |

Treća pobjeda Sparsa u nizu u ABA 2 ligi, ubjedljiv trijumf protiv Splita

SARAJEVO, 17. januara (FENA) - Košarkaši Sparsa upisali su novu pobjedu u Drugoj ABA ligi.

U posljednjem meču 16. kola regionalnog takmičenja sarajevski tim je večeras na svom parketu pobijedio ekipu Splita sa 96:58 (26:17, 19:18, 26:14, 25:9).

Bila je ovo 11. pobjeda košarkaša koje s klupe predvodi Marko Trbić, a treća u nizu, zahvaljujući kojoj su ostali na diobi drugog mjesta.

Od početka susreta Sparsi su diktirali tempo i imali rezultatsku prednost, koja je u osmoj minuti iznosila devet poena. U istom ritmu sarajevski tim nastavio je i u drugoj četvrtini u kojoj je došao do dvocifrene prednosti.

Na početku trećeg perioda Sparsi dolaze do 20 poena prednosti i tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Sarajevu. Dominacija je nastavljena i u posljednjem periodu u kojem su Sparsi potpuno slomili otpor gostiju i slavili ubjedljivu pobjedu.

Najefikansiji kod Sparsa bili su Protić s 18, Hasandić sa 14 i Albijanić s 13 poena, a dvocifren učinak imali su još Bajramović, Kamenjaš i Manjgafić koji su postigli po 10 poena.

U redovima Splita najefikasniji su bili Cobbins sa 14 te Marčinković i Kedžo sa po 11 poena.