Sport     | 23.02.2019. 22:38 |

Odbojkašice Slobode preokretom do pobjede protiv Goražda

FENA

TUZLA, 23. februara (FENA) - Drama u pet setova, koju su priredile odbojkašice Slobode i ekipe Goražda, u 16. kolu prvenstva BiH, okončana je poslije 122 minute efektivne igre pobjedom Tuzlanki rezultatom 3:2 (25:27, 16:25, 26:24, 25:21, 15:9).

Gošće su odličnom igrom riješile u svoju korist prva dva seta. Domaće igračice igrale su veoma slabo, neorganizirano, s dosta pogrešaka.

U trećem se skoro do kraja vodila izjednačena borba, da bi u finišu igračice Slobode pobjedom odškrinule vrata za mogući preokret, koji se na kraju i dogodio.

Predvođene kapitenicom Elmom Karabegović i raspoloženom Belmom Ibrahimović, domaće igračice su borbenom igrom izjednačile na 2:2, da bi u petom setu pokazale šta sve znaju i mogu. Nekoliko ključnih poena donijela je Ena Muhamedović i na kraju su se euforično radovale igračice trenera Armina Derviševića.

Mada su bile blizu iznenađenja i pobjede, utješna nagrada borbenim Goraždankama je osvojeni bod.