Sport     | 18.04.2019. 12:56 |

Srbija porazila bh.juniore u Zenici

FENA Vehid Begunić

ZENICA, 18. aprila (FENA) – Juniorske nogometne selekcije Bosne i Hercegovine i Srbije (U-18) odigrale su u Trening centru NS/FS BiH u Zenici prijateljski meč, koji je završio pobjedom gostiju rezultatom 1:2 (1:1).

BiH je u 30. minuti u vodstvo od 1:0 doveo Ajdin Hasić, koji je realizirao penal nakon što je u 16-ercu gostiju bio oboren Malik Memišević.

Gosti su poravnali u 42. minuti, kada se na vrhu peterca najbolje snašao Dejan Dukić te efektno „makazicama“ pogodio mrežu bh. golmana Luke Kačavende za 1:1.

To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su bh. reprezentativci imali bolje šanse, ali se rezultat nije mijenjao sve do 90. minute, kada je Danilo Mitrović nakon kornera pogodio glavom za konačnih 1:2.