Sport     | 14.05.2019. 18:57 |

Juniori BiH pobjedili selekciju Crne Gore

FENA Vehid Begunić

ZENICA, 14. maja (FENA) – Juniorske nogometne selekcije (U18) Bosne i Hercegovine i Crne Gore odigrale su u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici prvu od dvije prijateljske utakmice, u kojoj je bh. tim slavio rezultatom 1:0 (0:0).

Mrežu gostiju pogodio je u 59. minuti Andrija Drljo, koji je sa oko 18 metara malo iskosa sa desne strane pogodio gornji lijevi ugao crnogorskog golmana Sergeja Joksimovića.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je u 24. minuti Andrej Đukanović za bh. tim, ali je Joksimović odbranio njegov šut s oko sedam metara od gola. Prethodno su gosti u 10. minuti šutirali sa ivice 16-erca, ali je šut Ivana Vukčevića bh. golman Luka Kačavenda također odbranio.

Ove dvije selekcije, polovinom decembra prošle godine, odigrale su međusobni duel u Medulinu (Hrvatska), kada je bh. tim slavio s 2:0.

Naredni susret igraju također u Zenici u četvrtak, 16. maja, s početkom u 11.00 sati.