Sport     | 20.05.2019. 08:47 |

Serie A: Napoli pregazio Inter

RIM, 20. svibnja (FENA) - U posljednja dva susreta nedjeljnog programa talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na svom terenu razbio Inter 4:1, dok je Juventus u Torinu proslavio novi naslov prvaka odigravši 1:1 s Atalantom.

Uoči utakmice u Torinu Cristiano Ronaldo dobio je nagradu za najkorisnijeg igrača Serie A ove sezone, a trener Massimiliano Allegri i Andrea Barzagli oprostili su se od domaćih navijača. Allegri na koncu sezone napušta klupu "Stare dame", dok Barzagli odlazi u igračku mirovinu.

Na terenu Atalanta je povela u 33. minuti golom Josipa Iličića, a izjednačio je Mario Mandžukić u 80. minuti.

U Napoliju je istoimeni domaćin s visokih 4:1 pregazio Inter. Strijelci su bili Piotr Zielinski (16'), Dries Mertens (61'), Fabian Ruiz (71', 78'), a Mauro Icardio bio je jedini strijelac za Inter iz jedanaesterca u 82. minuti.

Uoči posljednjeg kola Serie A i dalje je otvorena borba za treće i četvrto mjesto na ljestvici koje vode u Ligu prvaka. U igri su Atalanta (66), Inter (66), Milan (65) i Roma (63).

Inter i Atalanta su u najboljoj poziciji i osigurat će nastup u Ligi prvaka domaćim pobjedama protiv Empolija, odnosno Sassuola.

Milan koji gostuje kod SPAL-a i Roma koja ugošćuje Parmu nadaju se kiksu Intera i Atalante.