Sport     | 02.06.2019. 08:47 |

Rukometaši Veszprema i Vardara finalisti Lige prvaka

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 2. juna (FENA) - Rukometaši mađarskog Veszprema i skopskog Vardara finalisti  su jubilarnog 10. završnog turnira  muške rukometne Lige prvaka, koji se igra u Lanxess Areni u njemačkom Kölnu.

Veszprem je u subotnjem polufinalu pobijedio poljski Kielce sa 33:30 (13:13), dok je Vardar nakon preokreta uspio da nadoknadi sedam golova zaostatka iz prvog poluvremena i pobijedi Barcelonu s 29:27 (9:16).

U velikom finalu igrat će bosanskohercegovački reprezentativac Mirsad Terzić, koji već desetu sezonu brani boje  Veszprema. U susretu s Kielceom Terzić se nije upisao u strijelce.

Vardar je do sada osvojio Ligu prvaka 2017. godine, dok je Veszprem dva puta igrao u finalima 2015. i 2016., ali nije uspio da osvoji trofej.

Finale Veszprem - Vardar  na programu danas od 18.00 sati, dok će u susretu za 3. mjesto od  15.15 sati igrati Barcelona i Kielce.

Na dosadašnjim završnim turnirima najuspješniji su bili njemački Kiel i Barcelona sa po dvije titule, dok su po jedan naslov  osvojili njemački HSV i Flensburg-Handewitt, Kielce, Vardar i prošlogodišnji pobjednik francuski Montpellier.