Sport     | 09.07.2019. 20:42 |

Prvo poluvrijeme utakmice Sarajevo - Celtic završeno rezultatom 1:1

FENA Vanja Tolj

SARAJEVO, 9. jula (FENA) – Prvo poluvrijeme utakmice prvog pretkola Lige prvaka između Sarajeva i Škotskog Celtica završeno je neriješeno 1:1.

Sarajevo je povelo u 30. minute golom Oremuša, a Celtic dolazi do poravnanja četiri minuta kasnije snažnim i preciznim udarcem Johnstona s dvadesetak metara udaljenosti.

U prvom poluvremenu utakmice na Koševu prvak BiH je pokazao da može parirati Škotima. Sarajevo je favorizovanom protivniku prepustilo posjed lopte i nastojalo ugroziti protivnika iz kontranapada, a ta taktika Husrefa Musemića pokazala se učinkovitom.

Kako se bližio kraj poluvremena Celtic je pojačavao pritisak prema golu Kovačevića , što je rezultiralo s još nekoliko prilika za gostujući sastav, koje na sreću predstavnika BiH nije uspio realizovati.

S druge strane Sarajevo je prikazalo odličnu igru i može se nadati pozitivnom rezultatu do kraja ovog meča.