Sport     | 20.07.2019. 19:52 |

Ubjedljiv trijumf Tuzla Cityja protiv Zvijezde 09

FENA

UGLJEVIK, 20. jula (FENA) - Nogometaši Tuzla Cityja silovito su krenuli u svoju drugu premijerligašku sezonu. U okviru 1. kola prvenstva BiH danas su u Ugljeviku pobijedili Zvijezdu 09 rezultatom 5:1 (3:0).

Najavu trenera Milenka Bošnjakovića, koji je prošle sezone bio na "kormilu“ Zvijezde 09, da će njegov tim u ovoj sezoni igrati ofanzivno, potvrdio je u 23. minuti Crnkić vodećim golom, a isti igrač u 37. minuti postigao je drugi pogodak za "plave“ iz Simin Hana, najavivši osvajanje prvih gostujućih bodova.

Poluvrijeme je okončano trećim golom u 45. minuti, kada je nakon greške u odbrani domaćeg tima autogol postigao Tojčić.

U 50. minuti domaći tim je smanjio vodstvo Tuzlaka golom Markovića.

U 75. minuti susret je riješen nakon što je Ubiparip s 11 metara postigao četvrti gol.

Konačan rezultat susreta postigao je Ramić u 81. minuti, osiguravši ekipi Tuzla Cityja ubjedljiv trijumf.