Sport     | 22.09.2019. 18:05 |

Rukometašice Jedinstva u Mejdanu poražene od ekipe Mire

FENA

TUZLA, 22. septembra (FENA) – U susretu 1. kola Premijer lige za rukometašice, danas je u tuzlanskom Mejdanu ekipa Jedinstva poražena od Mire iz Prijedora rezultatom 26:44 (11:19).

Osjetno podmlađena ekipa „plavih“ samo u početku bila je ravnopravan protivnik iskusnijim i kvalitetnijim gošćama.

Duška Tintor, Azra Bašanović i Dragana Mutić, te golmanica Bojana Sekulić najzaslužnije su što je ekipa Mire na poluvremenu stekla prednost od osam golova.

U nastavku skoro ista slika. Iskusne gošće koristile su svaku pogrešku domaćeg sastava i na kraju su slavile ubjedljivu pobjedu, ali i tuzlanski „dječji vrtić“ znao je izmamiti aplauz malobrojne publike za borbenost i lijepe poteze.

U ekipi Jedinstva najefikasnije su bile Damljana Bošnjak sa osam, Renata Petrović sa šest golova, dok su po tri postigle Merisa Saletović i Jasmina Osmanović.

Najviše golova za ekipu Mire postigle su Duška Tintor 10, Anđela Stojanović 8, te Azra Bašanović i Dragana Mutić po 6.