Sport     | 18.10.2019. 20:26 |

Sarajevo na Koševu pobjedilo Čelik sa 2:0

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 18. oktobra (FENA) - Nogometaši Sarajeva večeras su na Koševu pobijedili ekipu Čelika sa 2:0 (0:0), u prvom susretu 13. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Vodeći gol za aktualnog prvaka postigao je Amar Rahmanović u 60. minuti nakon ubacivanja Dušana Hodžića. Konačan rezultat u 85. minuti postavio je Mersudin Ahmetović nakon ubačaja iz kornera.

Golovima je prethodilo isključenje gostujućeg igrača Marka Perišića koji je u 56. minuti dobio direktan crveni karton nakon oštrog starta nad Benjaminom Tatarom.

Na vrhu tabele ekipa Sarajeva se izdvojla sa 27 bodova i utakmicom više,  dok je  Čelik ostao na sedmoj poziciji sa 16 bodova.