Sport     | 11.01.2020. 14:04 |

Suter pobjednica spusta u Altenmarktu, Muzaferija osvojila 48. mjesto

FENA Internet

ALTENMARKT, 11. januara (FENA) - Švicarka Corinne Suter pobjednica je spusta za Svjetski kup u alpskom skijanju, održanog u Altenmarktu.

Suter je došla do prve pobjde u Svjetskom kupu, a slavila je ispred Italijanke Nicol Delago (+0,29) i sunarodnjakinje Michelle Gisin (+0,98).

Suter je prošle godine na svjetskom prvenstvu osvojila srebrenu medalju u spustu i bronzu u superveleslalomu, a ovo joj je treće postolje u ovoj sezoni i prva pobjeda u Svjetskom kupu.

U današnjem spustu nastupila je i bh. skijašica Elvedina Muzaferija, koja je sa startnim brojem 55 osvojila 48. mjesto (+4,03).

U Altenmarktu će u nedjelju biti održana kombinacija.

Muzaferija 16. u posljednjem spustu sezone u Saalbachu, Huetter pobjeda i mali kristalni globus

Muzaferija bez plasmana u posljednjem superveleslalomu, Lara Gut osvojila mali kristalni globus

Muzaferija ispisuje historiju bh. skijanja, danas nastupa u finalu superveleslaloma

MKF LIDER organizirao akciju pošumljavanja: Zajedno ka zelenijoj budućnosti

Vaše praznično putovanje može da počne uz m:tel roming tarifne opcije

Tri noći nevjerovatne muzičke magije: Banja Luka Fest i ove godine uz podršku kompanije m:tel