Sport     | 27.01.2020. 08:22 |

Napoliju derbi protiv Juventus

NAPULJ, 27. siječnja (FENA) - U derbiju 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva nogometaši Napolija na svom su terenu svladali Juventus rezultatom 2:1.

Napoli je došao do vodstva u 63. minuti preko Piotra Zielinskog, a na 2:0 povisio je Lorenzo Insigne u 86.

Cristiano Ronaldo u sudačkoj nadokandi smanjio je na 2:1, ali za više od toga nije bilo vremena.

Napoli je tako prekinuo crnu seriju od tri uzastopna poraza u prvenstvu te upisao prvu pobjedu u 2020. godini u Serie A.

Poraz Juventusa nije iskoristio Inter koji je ranije u nedjelju na svom terenu odigrao samo 1:1 protiv Cagliarija.

U nedjelju se igrao i rimski derbi u kojem su Roma i Lazio podijeli bodove odigravši 1:1. Nogometaši Rome dominirali su 90 minuta, ali na kraju nisu uspjeli doći do pobjede.

Romu je u vodstvo doveo Edin Džeko u 26. minuti, a jednu od rijetkih Lazijevih prilika iskoristio je Francesco Acerbi u 34. minuti.

U ostalim nedjeljnim susretima Verona je svladala Lecce 3:0, Parma je bila bolja od Udinesea 2:0, a Sampdoria i Sassuolo odigrali su utakmicu bez golova.

Na ljestvici Serie A Juventus je prvi s 51 bodom, slijede Inter (48), Lazio (46), Roma (39), Atalanta (38) itd.