Sport     | 27.02.2020. 10:25 |

NBA - Novi gostujući poraz 76-ersa i povreda Embiida

FENA Vanja Tolj

NEW YORK, 27. februara (FENA) - Košarkaši Philadelphia 76-ersa izgubili su sedmu uzastopnu gostujuću utakmicu, nakon što su sinoć poraženi u Clevelandu od domaćih Cavaliersa rezultatom 108:94.

Ekipi 76-ersa od poraza teže pada povreda prve zvijezde ekipe Joela Embiida, koji je krajem prve četvrtine povrijedio rame. Centar će danas obaviti pregled, nakon čega će ekipa znati koliko je povreda ozbiljna i da li će se Embiid duže vrijeme oporavljati.

Philadelphia već neko vrijeme ne može računati na povrijeđenog Bena Simmonsa i sigurno je da će se izostanak ovog dvojca odraziti na rezultate tima.

Cavaliersi su znali iskoristiti probleme s kojima se protivnik susreo i upisati uvjerljivu pobjedu. Domaći tim predvodio je Collin Sexton s 28 poena, dok je s druge strane najefikasniji bio Shake Milton s 20 poena.

U debiju Texasa Dallas Mavericksi su u gostima bili bolji od San Antonio Spursa sa 109:103. Presudila je prva četvrtina susreta koju su gosti dobili sa 16 poena razlike (36:29), a Spursi su se do kraja meča mučili da sustignu prednost protivnika i na kraju u tome nisu uspjeli.

Dallas su predvodili Latvijac Kristaps Porzingis s 28 poena i 12 skokova i Slovenac Luka Dončić s novim "triple-double" učinkom od 26 poena, deset skokova i 14 asistencija, dok je u timu Spursa najefikasniji bio DeMar DeRozan s 27 poena, osam skokova i devet asistencija.

Zanimljiv meč odigran je i u Utahu, gdje su Boston Celticsi odnijeli pobjedu protiv domaćeg Jazza sa 114:103.

Boston je do pobjede došao na krilima Jaysona Tatuma koji je ubacio 33 poena uz 11 skokova, iako je najefikasniji igrač utakmice sa 37 poena bio bek Jazza Donovan Mitchell.