Sport     | 05.03.2020. 08:14 |

Norwich City izbacio Tottenham

FENA Internet

LONDON, 5. ožujka (FENA/Hina) - Nogometaši Norwich Cityja izborili su plasman u četvrtfinale engleskog FA kupa nakon što su na gostovanju u Londonu pobijedili Tottenham boljim izvođenjem jedanaesteraca s 3-2, nakon što je utakmica završila 1-1.

Tottenham je poveo u 13. minuti preko Jana Vertonghena, a izjednačio je Josip Drmić u 78. minuti.

Kako se rezultat više nije mijenjao, ušlo se u lutriju kaznenih udaraca, a u junaka se prometnuo nizozemski vratar Tim Krul koji je obranio dva udarca igračima Tottenhama.

Nizozemac je zaustavio udarce Troyja Parrotta i Gedsona Fernandesa, dok je Erik Lamela pogodio okvir gola. U suparničkim redovima promašio je tek Kenny McLean.

Nešto ranije plasman u četvrtfinale izborili su i Manchester City te Leicester City.

Manchester City je slavio u gostima kod drugoligaša Sheffield Wednesdaya s 1-0, a gol odluke polučio je Aguero u 52. minuti.

Leicester je kod kuće identičnim rezultatom svladao drugoligaša Birmingham City, a plasman među osam "Lisicama" je donio Ricardo Perreira osam minuta prije kraja.

Nogometaši Chelseaja i Newcastlea u utorak su se plasirali u četvrtfinale FA Kupa, eliminiravši Liverpool i West Bromwich Albion.

Derby County i Manchester United će igrati u četvrtak.