Sport     | 06.03.2020. 08:30 |

Athletic Bilbao i Real Sociedad u finalu Kupa kralja

FENA Internet

MADRID, 6. ožujka (FENA) - U uzvratnom susretu polufinala španjolskog Kupa kralja Granada je na svom terenu porazila Athletic Bilbao 2:1, međutim to im nije bilo dovoljno za prolazak u finale s obzirom da je prva utakmica završila pobjedom Athletica 1:0.

Domaći su poveli preko Carlosa Fernandeza u 48. minuti, a kada je isti nogometaš povisio na 2:0 u 76. činilo se da Granada ide u finale.

Ipak, u 81. minuti Yuri Berchiche postigao je gola za 2:1 te je Athletic Bilbao prošao dalje zahvaljujući golu u gostima.

U finalu 18. travnja u Sevilli protivnik Athleticu bit će Real Sociedad koji je dan ranije u drugom polufinalu izbacio Mirandes.

Athletic iz Bilbaa dosada je čak 23 puta osvajao kup, a posljednji put to im je pošlo za rukom 1984. godine. Nakon toga su još četiri puta igrali finale, posljednji put 2015. godine.

Real Sociedad je dva puta osvajao Kupa kralja (1909., 1987.), a posljednji finale igrao je 1988.