Sport     | 08.03.2020. 14:49 |

Takmičarke iz Sarajeva osvojile zlato i bronzu na taekwondo turniru u Sofiji

SARAJEVO, 8. marta (FENA) - Na međunarodnom taekwondo  turniru G1 "Sofia Open 2020" na kojem je učestvovalo 900 takmičara iz 110 klubova, Taekwondo klub Sarajevo nastupio je sa tri takmičarke u konkurenciji kadetkinja i juniorki te osvojio  zlatnu i  bronzanu medalju.

Ada Avdagić je u juniorskoj konkurenciji u kategoriji do 42 kg osvojila zlatnu medalju savladavši takmičarke Bugarske,Grčke i u finalu takmičarku iz Srbije 17:08.

Bronzanu medalju osvojila je Ira Grgić u kategoriji kadetkinja do 59 kg nakon dvije uvjerljive pobjede nad predstavnicama Grčke i Srbije, dok je u polufinalu poražena od bugarske takmičarke 06-03.

Hanadi Šarotić ostala je bez plasmana izgubivši u prvom kolu od takmičarke iz Grčke, saopćio je Taekwondo klub Sarajevo.

(FENA) B. D.

Faletar iz Borse obranio titulu prvaka države

Taekwondo - Ada Avdagić osvojila bronzu na G1 turnru u Beogradu

Mladi fizičari iz Bosne i Hercegovine osvojili nove medalje na Olimpijadi u Japanu