Sport     | 08.03.2020. 19:10 |

Rukometašice Jedinstva iz Brčkog slavile protiv imenjakinja u Tuzli

FENA

TUZLA, 8. marta (FENA) – Rukometašice brčanskog Jedinstva opravdale su ulogu favorita u susretu 13. kola Premijer lige BiH, pobijedivši večeras u dvorani Mejdan u Tuzli ekipu domaćeg Jedinstva rezultatom 39:30 (22:14).

Sastav Tuzlanki, pojačan s nekoliko iskusnijih, bivših rukometašica, pružao je otpor gošćama u prvih desetak minuta, kada je rezultat bio u „egalu“ (7:7).

Zahvaljujući odbranama Milice Đurić, te pogocima iskusnih Marijane Sorake i Sanje Katić, nekadašnjih igračica tuzlanskog Jedinstva, Brčanke su serijom 2-5 otišle na 9:12 i ta je razlika stalno povećavana. Posebno zbog prevelikog broja tehničkih pogrešaka Tuzlanki.

U drugom poluvremenu gošće su napravile dvocifrenu razliku, a nakon što su oba trenera na klupu poslali iskusnije igračice, domaće su uspjele smanjiti vodstvo Brčanki na manju razliku.

U sastavu Tuzlanki po 8 golova postigle su Jasmina Osmanović i Monika Tadić, dok je 7 postigla Nadja Škapur.

U ekipi Jedinstva iz Brčkog 8 golova zabila je Marijana Sorak, a po 7 Ajla Alikadić, Sanja Katić i Jelena Lukić, dok je 16 odbrana upisala golmanica Milica Đurić.