Sport     | 06.09.2022. 20:28 |

'Zmajice' remijem 1:1 u Azerbejdžanu izborile baraž za SP za 2023. godine

FENA Vehid Begunić,

BAKU, 6. septembra (FENA) – Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je večeras na gostovanju kod Azerbejdžana rezultatom 1:1 u posljednjem meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, čime su “Zmajice” prvi put izborile plasman u baraž za neko veliko takmičenje.

Put do baraža bh. timu otvorio je i poraz Crne Gore na svom terenu od Malte rezultatom 0:2 pa je izabranicama bh. selektorice Samire Hurem bio dovoljan i remi u Bakuu. Bosanskohercegovačke nogometašice povele su u 64. minuti golom Minele Gačanice, a Azerbejdžan je poravnao već u 67. minuti preko Nazlican Parlak.

Meč između Rusije i Danske nije odigran, jer je Rusija, nakon odigranih šest utakmica, izbačena iz takmičenja zbog agresije vojske te države na Ukrajinu. Rusija je do izbacivanja imala pet pobjeda i jedan poraz, odnosno 15 bodova. Konačna tabela grupe E: Danska 27, BiH 11, Crna Gora 9, Azerbejdžan i Malta po 7 bodova.