Sport     | 20.01.2018. 17:09 |

Željezničar savladao Croatiu s 3:1

SARAJEVO, 20. januara (FENA) - Fudbaleri Željezničara savladali su hrvatsku ekipu Croatia Zmijavci s 3:1, u okviru priprema koje ''plavi'' obavljaju u Međugorju.

Prvi gol na utakmici postigla je Croatia u drugom minutu, a strijalac je bio Stipić. Željezničar je došao do poravnanja deset minuta kasnije golom koji postiže Asim Zec. Rezultatom 1:1 okončano je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Željezničar postiže još dva gola. Prvi postiže Saša Kajkut nakon ubačaja iz kornera, a konačan rezultat u posljednjim minutama meča postigao je Ivan Crnov.

Šef struke Željezničara Admir Adžem ističe da je ovom utakmicom okončan drugi ciklus priprema koji je bio zahtjevan za igrače, te da nije nezadovoljan igrom svog tima.

- S ovom utakmicom smo završili drugi ciklus priprema koji je bio težak za igrače. Vidjelo se danas da su umorni, da su noge teške. Raduje nas da je sve dobro prošlo, bez povreda. Bilo je lijepih akcija, bilo je i stvari koje trebamo popraviti - kazao je Adžem.

Željezničar će u srijedu započeti glavni dio priprema, a ekipa će raditi na taktici i odigrati tri pripremne utakmice.