Sport     | 21.01.2018. 21:00 |

Poraz košarkaša Sparsa u Mrkonjić-Gradu

SARAJEVO, 21. januara (FENA) - Košarkaši Mladosti pobijedili su večeras u Mrkonjić-Gradu ekipu Sparsa sa 76:73, u posljednjoj utakmici 14. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Susret je protekao u izjednačenoj igri. Domaći su veći dio meča imali rezultatsku prednost, a u posljednjih deset minuta ušli su s prednošću od sedam poena. Ipak, gosti iz Sarajeva se nisu predavali i dvije minute prije kraja imali su neriješen rezultat. Ipak, u finišu su se bolje snašli domaći košarkaši koji su upisali petu pobjedu, a Sparsu nanijeli treći poraz u sezoni.

Najefikasniji u redovima Mladosti bili su Knežević s 18 i Radivojević sa 14 poena, a kod Sparsa Rogić sa 17 te Kovačević i Durmo sa po 13 poena.