Sport     | 07.02.2018. 21:29 |

Košarkaši Sparsa slavili u Tuzli protiv OKK Slobode

FENA

TUZLA, 7. februara (FENA) – U posljednjem susretu 18. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u tuzlanskom Mejdanu ekipa OKK Slobode poražena od sarajevskog Sparsa rezultatom 84:87  (17:23, 17:27, 30:16, 20:21).

Gosti su od početka vodili stvarajući značajnu rezultatsku prednost, a na odmoru su stekli zalihu od 16 poena (34:50).

Tuzlaci su u drugom poluvremenu zaigrali energičnije i postepeno su smanjivali razliku, da bi Marko Rikalo u 35. minuti izjednačio trojkom - 71:71.

Međutim, Spars je ponovo stekao prednost u 36. minuti od 71:76, ali su uporni domaći igrači pogotkom Amerikanca Harrisa ponovo izjednačili 76:76.

Do kraja susreta vodila se velika borba za svaku loptu. Presudio je s dvije uzastopne trojke Maksim Kovačević, dok je definitivnu pobjedu obilježio sa linije slobodnih bacanja Đokić.

Najefikasniji u ekipi Sparsa bili su Đokić sa 20, te Kovačević sa 14 i Grubelić sa ubacio 13 poena.

U domaćem sastavu  Hasandić je ubacio 19, Latifagić 17, dok je Harris postigao 14  poena.

Spars je ostvario 13. pobjedu uz tri poraza, dok OKK Sloboda ima skor od 6 pobjeda i 10 poraza.