Sport     | 13.02.2018. 22:35 |

Ubjedljiva pobjeda Manchester Cityja u Baselu

SARAJEVO, 13. februara (FENA) - Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su večeras u gostima ekipu Basela sa 4:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Engleski tim opravdao je ulogu favorita te jednom nogom zakoračio među osam najboljih ekipa Evrope.

Od početka meča na St. Jacob Parku izabranici trenera Pepa Guardiole nametnuli su svoj stil igre, a pitanje pobjednika riješili su za desetak minuta. U 14. minuti Ilkay Gundogan je dobro reagirao u šesnaestercu domaće ekipe nakon kornera De Bruynea i udarcem glavom postigao pogodak za vodstvo Cityja.

Četiri minute kasnije bilo je 2:0. Sterling je prošao s lijeve strane i ubacio u šesnaesterac, lopta je došla do Bernarda Silve koji sa desetak metara preciznim udarcem šutira u suprotni ugao i udvostručuje prednost gostiju. Nadmoć ekipe iz Manchestera krunisana je trećim pogotkom u 23. minuti, a strijelac je bio Sergio Aguero.

I nakon trećeg gola City je nastavio sa napadima, a do četvrtog gola došao je u 53. minuti preko Gundogana koji postiže svoj drugi pogodak u ovom meču. Gosti su do kraja mogli postići još jedan pogodak, ali je golman Basela Vaclik u 75. minuti uspio odbraniti udarac Gundogana i spriječiti njemačkog reprezentativca da dođe do "hat-tricka".

Domaći su također imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli da postignu počasni pogodak.

Uzvratni susret osmine finala bit će odigran 7. marta u Manchesteru.