Sport     | 14.02.2018. 22:36 |

Real nakon preokreta do pobjede nad PSG-om

MADRID, 14. februara (FENA) - Nogometaši Real Madrida pobijedili su večeras na stadionu "Santiago Bernabeu" ekipu Paris St. Germaina sa 3:1 u prvom meču osmine finala Lige prvaka.

Utakmica je protekla u obostrano otvorenoj igri s velikim brojem prilika, a aktuelni prvaci Evrope do trijumfa su došli u finišu, nakon preokreta.

Parižani su došli u vodstvo u 33. minuti preko Adriena Rabiota, a Real je izjednačio u posljednoj minuti prvog dijela golom Cristiana Ronalda iz penala. Prethodno je u šesnaestercu PSG-a oboren Toni Kroos.

Drugo poluvrijeme donijelo je napade s obje strane, a nešto opasniji bili su gosti koji su propustili nekoliko dobrih prilika za novo vodstvo. Kazna za propuštene šanse uslijedila je u 83. minuti kada Ronaldo postiže svoj drugi pogodak za preokret, a samo tri minute kasnije Marcelo postavlja konačan rezultat 3:1.

Uzvratni susret bit će odigran u 6. marta u Parizu.