Sport     | 14.02.2018. 22:41 |

Liverpool deklasirao Porto u prvom meču osmine finala Lige prvaka

FENA

SARAJEVO, 14. februara (FENA) - Nogometaši Liverpoola večeras su deklasirali u gostima ekipu Porta s 5:0 u prvom meču osmine finala Lige prvaka.

Golijadu za 'redse' započeo je Sadio Mane u 25. minuti kada iskosa šutira loptu koja je prošla ispod ruku golmana domaćina.

Četiri minute poslije na 2:0 povisio je Mohamed Salah koji se poslije odbijene lopte od stativu poigrao sa golmanom i poentirao.

Liverpool nije stajao, te je tražio gol više, koji je došao u 54. minuti a opet je strijelac bio Mane, da bi za 4:0 postigao Firminho u 70. minuti.

Sjajnu partiju Mane je krunisao hat-trickom pet minuta prije kraja utakmice.

Uzvratni meč ova dva tima igra se 6. marta.