Sport     | 22.02.2018. 08:21 |

Gisin zlato u alpskoj kombinaciji, Muzaferija ostala bez plasmana

FENA Internet

PJONGČANG, 22. veljače (FENA) - Švicarska skijašica Michelle Gisin osvojila je zlatno olimpijsko odličje u alpskoj kombinaciji.

Nakon spusta Gisin je imala treće vrijeme, a zahvaljujući solidnoj slalomskoj vožnji preskočila je Norvežanku Ragnhild Mowinckel i Amerikanku Lindsey Vonn koje su bile najbrže u spustu.

Mowinckel je na kraju ostala bez medalje, završivši utrku na četvrtom mjestu, dok Vonn nije uspjela završiti slalomsku vožnju.

Srebrno je osvojila trenutno vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa Amerikanka Mikaela Shiffrin sa zaostatkom od 97 stotinki, a broncu Švicarka Wendy Holdener s 1.44 sekunde slabijim vremenom.

Od 22 skijašice koje su završile spust, bh. predstavnica Elvedina Muzaferija bila je najsporija, no nije uspjela završiti slalomsku vožnju te je ostala bez plasmana.

NLB Banka Sarajevo sa partnerima obilježila 40. godišnjicu Zimskih olimpijskih igara u Sarajevu