Sport     | 07.03.2018. 21:14 |

Košarkaši OKK Slobode ubjedljivi protiv Studenta

FENA

TUZLA, 7. marta (FENA) – U okviru 20. kola prvenstva BiH za košarkaše večeras je u tuzlanskom Mejdanu domaća OKK Sloboda ubjedljivo porazila mostarski Student rezultatom 75:55 (17:18, 27:8, 17:19, 14:10).

Gosti su bolje otvorili susret i vodili su od tri do šest poena sve do 12. minute. Kod rezultata 19:20 Almir Hasandić je trojkom i s dva poena preokrenuo rezultat na 24:20.

Goosti šest  minuta nisu postigli nijedan poen, a Tuzlaci su načinili seriju 13-0 i stvari su krenule kako su oni željeli.

U 22. minuti rezultat je povećan na 50:30, Harrys je u 25. minuti pogodio za 57:34 i više nije bilo dileme o pobjedniku, iako su Mostarci u početkom posljednje četvrtine smanjili na -14 poena.

Muratović je u domaćem timu postigao 18, a Taylor 14 poena.

U timu Studenta najefikasniji je bio Dubelj sa 19 poena.