Sport     | 14.03.2018. 15:47 |

Nogomet - Kadetkinje BiH drugi put bolje od Crnogorki

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 14. marta (FENA) - Ženska kadetska nogometna U-17 reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u drugom prijateljskom susretu u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici pobijedila vršnjakinje iz Crne Gore sa 2:1. (0:0).

Gošće su povele veću u 3. minuti, a pogodak je postigla Jelena Vujadinović. Izjednačila je Elma Husić u 12. minuti, a samo četiri minuta kasnije gol koji je odlučio pobjednika postigla je Lara Ganić.

Prvi susret ove odigran prije dva dana na istom terenu završen je identičnim rezultatom.

Selektor bh. kadetkinja Ilija Lucić nakon susreta kazao je da će ekipa do počeka kvalifikacionog turnira za evropsko pvenstvo, koji se od 19. do 25. marta igra u Etno selu Stanišići, morati popraviti neke greške koje je pokazala u ovom dvomeču.

U Šestoj kvalifikacionoj grupi kadetkinje BiH će 19. marta igrati protiv Poljske, 22. marta protiv Austrije te 25. marta protiv Turske.