Sport     | 31.03.2018. 17:51 |

Pobjeda Željezničara nad Radnikom

SARAJEVO, 31. marta (FENA) - Nogometaši Željezničaravode pobijedili su ekipu Radnika sa 2:1 u utakmici trećeg kola Lige za prvaka BiH.

Ovom pobjedom sarajevski tim zadržao je lidersku poziciju na tabeli.

Plavi su posao završili već nakon sedam minuta igre kada su postigli oba gola. U 5. minuti Stojan Vranješ je, nakon asistencije Voje Ubiparipa, s ivice šesnaesterca pogodio gol gostiju iz Bijeljine, a samo dvije minute kasnije Dženan Zajmović pogađa glavom za 2:0.

Do kraja poluvremena Željezničar je imao još nekoliko prilika za povećanje vodstva, a u 39. minuti preko Zajmovića je postigao pogodak koji je poništen zbog zaleđa.

Početkom drugog poluvremena gosti iz Bijeljine iskoristili su povučeniju igru Željezničara i nakon nekoliko poluprilika uspjeli postići pogodak preko Franića u 57. minuti.

U nastavku meča Željezničar je imao još dvije dobre prilike, ali se rezultat nije mijenjao.

U posljednjih desetak minuta Radnik je potpuno preuzeo inicijativu pokušavajući da dođe do izjednačenja, ali je odbrana Željezničara izdržala sve napade.

Susret na stadionu Grbavica, po kišovitom vremenu, pratilo je oko 4000 gledalaca.