Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-parts-new/sql.php on line 166

Fena.ba | Najnovije vijesti iz BiH, regiona i svijeta
Sport     | 01.04.2018. 18:16 |

Okončan 'Karate kup Oslobođenja - Salko Ćurić'

FENA Saopćenje

SARAJEVO, 1. aprila (FENA) - U sarajevskoj Skenderiji danas je uspješno okončan ovogodišnji "Karate kup Oslobođenja - Salko Ćurić".

Na kupu se takmičilo više od 200 takmičara iz BiH i regije (Crna Gora, Hrvatska i Srbija).

U seniorskoj ženskoj konkurenciji takmičenje je održano u katama. Prvo mjesto osvojila je Biserka Radulović (KK Budućnost, Podgorica), druga je bila Vlatka Kiuk (KK Sljeme, Zagreb), dok su treće mjesto osvojile Aleksandra Petrović (BKS, Beograd) i Katarina Piperin (BKS, Beograd).

Pobjednik seniora u borbama je Anes Čongo (KK Champion, Sarajevo), drugo mjesto zauzeo je Aleksandar Pavić (BKS, Beograd), dok su treće mjesto osvojili Nteros Anastasios (BKS, Beograd) i Aldin Karajlo (KK Blagaj, Blagaj).

Ovogodišnji kup je otvorio zamjenik gradonačelnika Grada Sarajeva Milan Trivić. Ceremonija otvaranja je protekla uz predstavljanje kate Heian Shodan koju su radili svi mladi učesnici u isto vrijeme po instrukcijama trenerice Almase Ćurić.

Donatori Memorijala su Ministarstvo kulture i sporta FBiH, Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo i Grad Sarajevo, saopćili su organizatori.

Kup se održava svake godine u znak sjećanja na Salku Ćurića, pionira karate sporta u Bosni i Hercegovini, koji je 1992. godine poginuo u odbrani Sarajeva.

(FENA) D. V.

Bh. karatašice osvojile treće mjesto na Prvenstvu Evrope u tradicionalnom karateu

Karate - Edna Bašagić srebrena na Svjetskom kupu u Poreču

U Goraždu sutra drugi Specijal KUP u karateu, učešće prijavilo više od 540 takmičara

m:tel na Mostarskom sajmu: Ključan smo partner u regionalnom povezivanju zemalja Zapadnog Balkana

Huawei na 25. Međunarodnom sajmu gospodarstva u Mostaru: Inovacije za inteligentniji svijet

Vizija i plan urbanog razvoja Kantona Sarajevo: Transformacija grada za kvalitetniji i bolji život građana