Sport     | 26.04.2018. 09:35 |

Nogometašice Iskre i SFK 2000 finalisti Kupa BiH

SARAJEVO, 26. aprila (FENA) - Polufinalni susreti Kupa Bosne i Hercegovine za nogometašice odigrani su jučer, a u završnicu su se plasirale ekipe Iskre i SFK 2000 Sarajevo.

Iskra je u Bugojnu sa 1:0 pobijedila Banjaluku. Jedini pogodak na susretu je postigla Lejla Koluh u 65. minuti iz jedanaesterca.

SFK 2000 Sarajevo je na gostovanju u Mostaru sa ubjedljivih 6:0 pobijedio Eminu. Tri gola je postigla Tamara Bojat, u 31.', 62.' i 76. minuti U listu strijelaca su se upisale i Alisa Spahić u 37.', Mejrema Medić u 48.' i Alma Krajnić u 75. minuti, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH.

Finale Kupa na programu je 23. maja u 17.00 sati u Trening centru NSBiH u Zenici.