Sport     | 07.06.2018. 20:11 |

Omladinci Sarajeva u polufinalu 'Kupa prijateljstva evropskih klubova'

ZLATIBOR/SARAJEVO, 7. juna (FENA) - Mladi nogometšu Sarajeva plasirali su se u polufinale turnira - "Kup prijateljstva evropskih klubova 2018" na Zlatiboru (Srbija).

U posljednjem 3. kolu grupne faze takmičenja ekipa Sarajeva je pobijedila Osijek sa 2:1, osvojivši prvo mjesto u A-grupi.

"Bordo" tim je gubio sa 1:0 na poluvremenu, ali je u nastavku napravio preokret i autogolom   Išasegija u 45. minutu i pogotkom Dervišagića u 60. minutu uspio doći do pobjede.

Omladinci Sarajeva će u  polufinalu igrati s pobjednikom C-grupe u koji prvo mjsto drži novosadadske Vojvodina.

Drugi bh. predstavnik na turniru FK Željeuničata završio je nastup porazom od mađarskog Videotaona sa 1:0. "Plavi" su u D-grupi zauzeli treće mjesto sa četiri boda.

U polufinale su se pored Sarajeva još plasirale ekipe  španskog Espagnila i beogradskog Partizana.