Sport     | 28.06.2018. 22:02 |

Belgija pobijedila Englesku za prvo mjesto u grupi

SARAJEVO, 28. juna (FENA) - Nogometna reprezentacija Belgije pobijedila je selekciju Engleske s 1:0 u susretu trećeg kola G-grupe Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Strijelac jedinog gola bio je Adnan Januzaj u 51. minuti.

Belgijanci su tako osvojili prvo mjesto u grupi s maksimalnim učinkom, dok će Englezi u osminu finala s druge pozicije.

Inače, selektori obje ekipe izveli su na teren izmijenjene sastave bez većine glavnih zvijezda.

Belgijanci će u osmini finala igrati sa selekcijom Japana, a Englezi s Kolumbijom.

U drugom susretu u grupi G Tunis je pobijedio selekciju Paname sa 2:1 i tako nastup na SP-u završio sa jednom pobjedom, na trećem mjestu na tabeli. Panama je takmičenje okončala s tri poraza.