Sport     | 19.08.2018. 20:53 |

Sarajevo vodi s 2:1 na poluvremenu utakmice protiv Zrinjskog

FENA Vanja Tolj

SARAJEVO, 19. augusta (FENA) - Fudbaleri Sarajeva vode protiv Zrinjskog s 2:1 nakon prvih 45 minuta  derbija šestog kola Premijer lige BiH na Koševu.

Sarajevo je od početka susreta bilo bolji protivnik na terenu. Od prvog minuta se vidjelo da izabranici Husrefa Musemića žele pobjedu protiv aktuelnog prvaka BiH.

Bolju igru domaći su krunisali golom Mersudina Ahmetovića u 24. minutu.

Pet minuta kasnije dosuđen je penal za domaći tim, Jakovljević je dobio žuti, a zatim crveni karton zbog prigovora.

Udarac Velkoskog odbranio je Soldo, ali je kapiten Sarajeva dobro reagovao i odbijenu loptu poslao u gol.

Zrinjski je od tog trenutka igrao s deset igrača na terenu, a Sarajevo je to iskoristilo da nastavi pritisak i kreira još nekoliko prilika za postizanje gola.

Iako je izgledalo da prvak BiH s igračem manje neće uspjeti ugroziti domaćina, u trećoj minuti sudijske nadoknade igrač Zrinjskog Samir Bekrić postiže pogodak nakon odličnog kontranapada gostiju i daje nadu svom timu da u drugom poluvremenu može doći do povoljnog rezultata.