Sport     | 25.08.2018. 20:57 |

Sloboda niz pozitivnih rezultata nastavila pobjedom protiv Radnika

FENA

TUZLA, 25. augusta (FENA) - Nogometaši tuzlanske Slobode večeras su protiv bijeljinskog Radnika prikazali vjerovatno najbolju igru od početka prvenstva.

Iako su imali dosta prilika za gol, realizovali su samo dvije za vrijednu i potpuno zasluženu pobjedu 2:0.
Strijelac prvog pogotka, nakon male majstorije u 63. minuti, bio je Ivan Baraban.

Sudbinu Bijeljinaca zapečatio je Seid Zukić u 79. minuti, postigavši svoj prvi gol u dresu Slobode.

No, da su napadači Slobode bili prisebniji, odnosno, da na golu Radnika nije bio sjajni Mladen Lučić, domaći sastav mogao je već u prvom poluvremenu rezultatski kapitalizirati dobru, agresivnu i igru s dosta prilika.

Prvu nije već u 2. minuti iskoristio Edis Smajić koji je na asistenciju Perice Ivetića bio udaljen od protivničkog gola svega 3-4 metra, ali je Lučić odbranio njegov šut.

U 9. minuti Baraban je asistirao Saidu Husejinoviću, ali je ponovo Lučić bio siguran odbranivši udarac tuzlanskog napadača sa 10 metara.

Dvije minute kasnije mogao je Ognjen Đelmić dovesti Radnik u vodstvo, ali je sjajno intervenirao domaći golman Goran Vukliš.

Gotovo identična situacija bila je i u 33. minuti, s istim akterima, ali je ponovo pobjednik iz duela izašao domaći čuvar mreže.

Prije toga ponovo je Husejinović bio u šansi, ali je čudesno njegov udarac odbranio golman Bijeljinaca.

Nastavak je donio još agresivniju igru Slobode, a Baraban je golom ispravio „krivu Drinu“, dok je Zukić, nakon što je u 66. minuti uzdrmao stativu, u 79. minuti stavio tačku na odličnu igru ekipe Zlatana Nalića.

Ovo je prvi poraz Radnika u prvenstvu, a četvrta uzastopna utakmica Slobode u kojoj je neporažena.