Sport     | 23.10.2018. 20:55 |

Liga prvaka - Pobjeda Bayerna u Atini, remi u Bernu i prvi gol Young Boysa

SARAJEVO, 23. oktobra (FENA) - Nogometaši Bayerna ostvarili su drugu pobjedu u Ligi prvaka.

U susretu trećeg kola u okviru E-grupe Bavarci su u Atini pobijedili AEK s 2:0. Golove su postigli Javier Martinez u 61. i Robert Lewandowski u 64. minuti.

U drugom meču u ovoj grupi od 21 sat igraju Ajax i Benfica.

U okviru H-grupe Young Boys i Valencia su u Bernu odigrali neriješeno 1:1. Španski tim poveo je u 26. minuti golom Michyja Batshuayija, dok je Guillaume Hoarau u 55. minuti iz jedanaesetrca postigao izjednačujući pogodak za švicarsku ekipu kojoj je ovo ujedno bio prvi pogodak u Ligi prvaka i prvi bod.

Od 21 sat u derbiju kola igraju Manchester United i Juventus za koji nastupa bh. reprezentativac Miralem Pjanić.

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko predvodit će Romu u meču protiv CSKA Moskve, vodeće i dosad neporažene ekipe u grupi, dok madridski Real dočekuje Viktoriju Plzen.

Ermin Bičakčić također će večeras zaigrati u susretu između Hoffenheima i Lyona.