Sport     | 24.10.2018. 23:09 |

Treća pobjeda Barcelone i Borussije, remi na "Parku prinčeva"

SARAJEVO, 24. oktobra (FENA) - Nogometaši Borussije Dortmund i Barcelone ostvarili su pobjede u mečevima trećeg kola Liuge prvaka.

Borussia je na svom terenu savladala Atletico Madrid sa 4:0, golovima Axela Witsela (38.), Raphaela Guerreira (73., 89.) i Jadona Sancha (84.). Njemačkom timu ovo je bila treća pobjeda kojom se izdvojio na prvom mjestu s tri boda prednosti nad večerašnjim protivnikom.

Do treće pobjede došla je i Barcelona koja je savladala Inter sa 2:0. Rafinha je u 32. minuti doveo svoj tim u vodstvo, a Luis Suarez je u 62. postavio konačan rezultat.

Paris Saint Germain je u 90. minuti došao do boda u meču s Napolijem čime je zadržao šanse da se plasira u "nokaut" fazu.

Italijanski tim poveo je u 29. minuti golom Lorenza Insignea. Parižani su izjednačili u 61. autogolom Maria Ruija, dok je novu prednost Napoliju donio Dries Mertens u 77. minuti. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Angel di Maria je pogodio za konačnih 2:2.

Remi u Parizu iskoristio je Liverpool koji je pobjedom nad Crvenom zvezdom 4:0 preuzeo lidersku poziciju u grupi C.