Sport     | 02.12.2018. 22:37 |

Serie A: Remi Rome i Intera

RIM, 2. prosinca (FENA) – U derbiju 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma i Inter podijelili su bodove odigravši 2:2 na Olimpicu.

Gosti su vodili u dva navrata, no na kraju nisu uspjeli otići iz Rima s punim plijenom. Poveli su u 37. minuti, a strijelac je bio Keita Balde. Izjednačio je Ceng Under u 51., da bi Inter ponovno došao u vodstvo u 66. minuti preko Maura Icardija.

Romu je od poraza spasio Aleksandar Kolarov pogotkom iz jedanaesterca u 77. minuti susreta.

Bh. reprezentativac Edin Džeko nije nastupio za Romu zbog ozljede.

Inter sada ima 29 bodova koliko i Napoli, koji svoj susret 14. kola igra u ponedjeljak, i to u gostima kod Atalante. Juventus je daleko odmaknuo i nalazi se na vrhu ljestvice Serie A s 40 bodova, dok je Roma sedma s 20 bodova.

U ostalim susretima 14. kola igranim ranije u nedjelju Milan je kući pobijedio Parmu 2:1, a identičnim rezultatom Torino je na svom terenu pobijedio Genovu.

U susretu Sassuolo - Udinese nije bilo golova, dok su utakmice Frosinone – Cagliari te Chievo – Lazio završile identičnim rezultatom 1:1.